Forum Manager Skoków Narciarskich Strona Główna
POMOC Rejestracja SzukajFAQ UżytkownicyGrupy Zaloguj
koszty transakcyjne

 
Odpowiedz do tematu    Forum Manager Skoków Narciarskich Strona Główna » Zgłoszenia Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
koszty transakcyjne
Autor Wiadomość
PayotheTwetteDołączył: 30 Lip 2013
Posty: 1

Post koszty transakcyjne Odpowiedz z cytatem
koszty transakcyjne
W ekonomii i dyscyplin pokrewnych , okoszty transakcjisąkoszty poniesione w dokonywaniu wymiany gospodarczej (przekształcone :Koszt udziału w rynku ) .
Koszty transakcji, można podzielić na trzy główne kategorie :
-Koszty i wyszukiwania informacjisą koszty, takie jak straty poniesione w celu ustalenia , że wymagana dobra jest dostępny na rynku , który ma najniższe ceny , itp.
-koszty zbiorowe pracysą koszty niezbędne do dojść do akceptowalnego porozumienia z drugą stroną transakcji , sporządzenie odpowiedniej umowy i tak dalej. W teorii gier ta jest analizowana na przykład w grze z kurczaka . Na rynkach aktywów i mikrostruktury rynku ,koszt transakcji to niektóre funkcją odległości między ceną kupna i .
-Policyjnych i egzekwowania kosztówsą koszty upewniając inne laski z podmiotami z warunkami umowy i podjęcie odpowiednich działań (często przez system prawny ) , jeśli okazuje się nie być.
Na przykładnabywca nowego samochodu stoi wiele różnych kosztów transakcyjnych . Koszty wyszukiwania są koszty znalezienia samochodu i określenia kondycji samochodu . Koszty zbiorowe pracy są koszty negocjować cenę ze sprzedającym . Działania policji i egzekwowania kosztów są koszty zapewnienia, że​​sprzedający dostarcza pojazd w obiecanym stanie.
Historia rozwoju[img]//upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/ad/Market-Hierarchy-Model.png/500px-Market-Hierarchy-Model.png[/img]Model pokazuje, instytucji i rynku jako możliwej organizacji do koordynowania transakcji gospodarczych . Gdy zewnętrzne koszty transakcji są wyższe od kosztów transakcji wewnętrznych ,firma będzie się rozwijać. Jeśli wewnętrzne koszty transakcji są wyższe od kosztówzewnętrznych transakcji Spółka będzie zmniejszane o outsourcingu , na przykład.


Pomysł , że transakcje stanowią podstawę ekonomicznego myślenia został wprowadzony przez ekonomista John R. instytucjonalnych Gmin (1931). Powiedział , że

Te indywidualne działania są naprawdę trans - akcje zamiast jednej indywidualnego zachowania lub " wymiany " towarów. Jest to przejście od towarów i osób do transakcji i zasady pracy z powództwa zbiorowego , który oznacza przejście ze szkół klasycznych i hedonistyczne do szkół instytucjonalnych ekonomicznego myślenia. Przesunięcie jestzmiana ostatecznego jednostki gospodarczej badania . Klasyczne i hedonistyczne ekonomiści , z ich odrośli komunistycznych i anarchistycznych , założył swoje teorie na temat stosunku człowieka do przyrody , ale instytucjonalizm jeststosunek człowieka do człowieka . Najmniejsza jednostka klasycznych ekonomistów byłtowar wyprodukowany przez pracę. Najmniejsza jednostka z hedonicznych ekonomistów był taki sam lub podobny towar cieszył przez konsumentów końcowych . Jednym z nich byłcelem boku,inne prywatną boku, z tej samej relacji między jednostką i siłami natury. Wyniki w obu przypadkach byłmaterialistyczny metaforą automatycznej równowagi , analogicznie jak fale oceanu , ale uosabiał jako " poszukiwanie ich poziom . " Alenajmniejsza jednostka instytucjonalnych ekonomistów jestjednostka aktywności -transakcja , z jego uczestników.Transakcje interweniować między pracą klasycznych ekonomistów i przyjemności hedonistyczne ekonomistów , tylko dlatego, że to społeczeństwo, które kontroluje dostęp do sił natury , a transakcje są , nie" wymiana towarów jednostek, praw własności i wolności stworzonej przez społeczeństwa, które musi być przedmiotem negocjacji między zainteresowanymi stronami przed praca może produkować lub konsumentów może konsumować, jest fizycznie lub towarów wymienianych " .
â € " John R. Commons , ÂEkonomia instytucjonalna, American Economic Review, Vol.21 , pp.648 -657 , 1931

Termin " koszty transakcji " jest często uważana http://web.forret.com/tools/bloginfo.asp?u=http://m-koparka.pl został ukuty przez Ronalda Coase , którzy używali go do opracowania teoretyczne ramy dla przewidywania , gdy pewne zadania gospodarcze będą wykonywane przez firmy , a gdy zostaną one przeprowadzone na rynku . Jednaktermin ten jest faktycznie nieobecny z jego wczesnych prac do 1970 roku. Chociaż on nie coin konkretnego terminu, Coase rzeczywiście dyskutowane " kosztów z wykorzystaniem mechanizmu cen " w jego 1937 papierCharakter Firm, Gdzie po raz pierwszy omawia pojęcie kosztów transakcyjnych , a odnosi się do "Koszty transakcji na rynku " w swojej przełomowej pracy ,Problem społeczny koszt( 1960 ) . Pojęcie " kosztów transakcyjnych " sam może zamiast sięgają literaturze ekonomicznej pieniężnej w 1950 roku , i nie wydaje się, że zostały świadomie " wymyślony " przez konkretnej .
Prawdopodobnie rozumowanie koszt transakcji został najbardziej znany przez Oliver E. WilliamsonEkonomia kosztów transakcyjnych. Dzisiaj , literatura koszty transakcji służy do wyjaśnienia wielu różnych zachowań . Często wiąże się to biorąc pod uwagę, jako " transakcji " nie tylko oczywiste przypadki kupna i sprzedaży , ale również z dnia na dzień interakcje emocjonalne , nieformalne giełdy towarowe itp. Oliver E. Williamson otrzymał 2009 Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii
Według Williamsona , wyznaczniki kosztów transakcyjnych są częstotliwości , swoistość , niepewności , ograniczona racjonalność i oportunistyczne zachowanie .
Co najmniej dwie definicje określenia " koszty transakcji " są powszechnie stosowane w literaturze . Koszty transakcji zostały określone ogólnie przez Stevena NS Cheung jako wszelkie koszty , które nie są możliwe w " Robinson Crusoe gospodarki " â € " innymi słowy, wszelkie koszty , które powstają z powodu istnienia instytucji. Aby Cheung , " koszty transakcyjne " , jeżelitermin nie jest tak popularny w literaturze ekonomii , powinien być nazywany " koszty instytucjonalne " . Ale wielu ekonomistów wydają się ograniczać definicji wykluczyć kosztów wewnętrznych w organizacji. Ta ostatnia definicja paralele wczesną analizę Coase jest o " kosztach mechanizm cenowy " i początków kadencji opłaty giełdowej na rynku .
Począwszy od szerokiej definicji , wielu ekonomistów to zapytać , jakiego rodzaju instytucji (firmy , rynki , koncesje itp. ) zminimalizować koszty transakcji związane z produkcją i dystrybucjądanego towaru lub usługi. Często te relacje są na kategorie według rodzaju umowy zaangażowanych . To podejście czasem idzie w rubryce Nowe ekonomii instytucjonalnej .
Przykłady
Dostawca może licytować w konkurencyjnym środowisku z klientem zbudować widżet . Jednakże, aby widżet ,dostawca będzie zobowiązany do budowy maszyn specjalistycznych , które nie mogą być łatwo przesunięte do innych produktów.Gdyzamówienie zostaje udzielone dostawcy,relacje między klientem i zmiany dostawcy z konkurencyjnego środowiska, relacji monopolu / monopson , znany jako dwustronnej monopolu. Oznacza to , żeklient ma większą nacisku na dostawcę np. gdy obniżki występują . Aby ich uniknąć kosztów " zakładników " mogą być wymieniane , aby uniknąć tego zdarzenia. Te zakładników może obejmować częściowe prawa własności fabryki widżetów , podział przychodów może być inny sposób .
Samochodów i ich dostawcy często pasuje do tej kategorii , z firmy samochodowe zmuszając obniżki cen na swoich dostawców. Dostawcy obrony iwojskowych wydają się mieć odwrotny problem , z przekroczenia kosztów występujących dość często. Technologie takie jak planowanie zasobów przedsiębiorstwa ( ERP) może zapewnić wsparcie techniczne dla tych strategii .
Różnice neoklasycystyczny mikroekonomii
Williamson twierdzi, wMechanizmów zarządzania( 1996 ) , że ekonomia koszty transakcji ( TCE ) , różni się od neoklasycznej mikroekonomii w sześciu następujących punktach:
-założenia behawioralne: Podczas gdy teoria neoklasyczna zakłada hyperrationality i ignoruje większość zagrożeń związanych z oportunizmu , TCE zakłada ograniczonej racjonalności .
-Jednostka analizy: Podczas gdy teoria neoklasyczna dotyczy towarów i usług złożonych , TCE analizuje samej transakcji .
-struktura zarządzania: Podczas neoklasycznej teorii opisuje firmę jako funkcji produkcji (technologiczne budowy) , TCE opisuje go jako struktury zarządzania (organizacji budowy) .
-Problematyczne prawa własności i umowy: Podczas gdy teoria neoklasyczna często zakłada, że ​​prawa własności są jasno określone ikoszt egzekwowania tych praw przez średnią sądów jest znikoma , TCE traktuje prawa własności i umowy , jak problematyczne.
-Dyskretne analiza strukturalna: Podczas gdy teoria neoklasyczna wykorzystuje ciągłe marginalne sposoby analizy w celu osiągnięcia drugiego celu oszczędzania ( dostosowanie marginesów ) , TCE analizuje podstawowe struktury przedsiębiorstwa i zarządzania nim , w celu uzyskania pierwszego celu oszczędzania ( poprawa podstawowej struktury zarządzania ) .
-Remediableness: Podczas gdy teoria neoklasyczna uznaje maksymalizację zysku lub minimalizacji kosztów jako kryterium efektywności , TCE podkreśla, że ​​nie jest optymalnym rozwiązaniem i że wszystkie alternatywy są niedoskonałe , a tym samym ograniczające wydajność "optymalne" do roztworu bez doskonałej alternatywy i których realizacja generuje zyski netto .
Notatki


Zobacz także
- Ograniczonej racjonalności
- Ronald Coase
- Diseconomy skali
- Antropologia gospodarcza
- Nowa ekonomia instytucjonalna
- Nagroda Nobla w dziedzinie ekonomii
- Prawa majątkowe ( ekonomia )
- Herbert A. Simon
- Koszty związane z przekształceniem
- Teoria firmy
- Teoria kosztów transakcji
- Oliver E. Williamson
- Animator rynku
- Koszt wpływu na rynek
 
- Cheung , Steven S. N. ( 1987 ) .Organizacji gospodarczej i kosztów transakcyjnych. New PalgraveDictionary of Economics v. 2 , . pp. 55a € " 58a
- Fotografia, J.R ( 1931 ) . " Ekonomia instytucjonalna ".Amerykańska Economic Review21: 648A € " 657.Â
- Duma , Sytse ; Schreuder , Hein ( 2012) .Organizacje gospodarcze koncepcje( 5th ed . ) . Londyn: Pearson . ISBNÂ 9780273735298.Â
- Klaes , M. (2008 ) . " koszty transakcji , historia ,"Nowy Słownik Palgrave Ekonomii, 2nd Edition . Abstract .
- Niehans , JĂĽrg ( 1987 ) . â € koszty śTransaction "New PalgraveDictionary of Economics, V. 4 , pp. 677â € "80 .
- Coase , Ronald ( 1937 ) . "Nature of Kancelarii " .ekonomiczny4(16) : 386A € " 405 . doi: 10.1111/j.1468-0335.1937.tb00002.x.Â
- Coase , Ronald ( 1960 ) . "Problem z kosztów społecznych " .Dziennik Ustaw i ekonomii3: 1a € " 44 . doi: 10.1086/466560.Â
- Williamson , Oliver E. ( 1981 ) . " Ekonomika organizacji:podejście koszty transakcji ,"American Journal of Sociology, 87 ( 3 ) , str. . 548-577 .
- _____ ( 1985 ) .Ekonomiczne instytucje kapitalizmu : firmy, rynki , Umawiające relacyjny. Podgląd do p . 25 . New York, NY : Free Press .
- _____ ( 1996 ) .Mechanizmów zarządzania. Podgląd . Oxford University Press .
- _____ ( 2002 ) . "Teoria firmy jako struktury zarządzania : od wyboru do umowy ,"Journal of Economic Perspectives, 16 ( 3 ), s. 171-195 .
- Milgrom , P. i J. Roberts , " Koszty rokowań Koszty wpływów i organizacji działalności gospodarczej Shepsle (red.), Perspektywy pozytywnej ekonomii politycznej , Cambridge : University of Cambridge, 1990 , 57-89 .
- Milgrom , P. , Roberts , J. ( 1992 ) .Ekonomika , organizacja i zarządzanie. Englewood Cliffs , NJ : Prentice -Hall . ISBNÂ 978 - 0 -13- 224650 - 7.a
Linki zewnętrzne
- Ekonomia koszt transakcji
- Koszty koordynacji ( po " Publikacje " link , gdzie można pobrać Reference 5 )

_________________
http://web.forret.com/tools/bloginfo.asp?u=http://m-koparka.pl
Wto Lip 30, 2013 07:41 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Nazwa Skype
ReklamaWto Lip 30, 2013 07:41
ReklamaDołączył: 17 Lut 2021
Posty: 1746

Post Zarabiaj Online Odpowiedz z cytatem


Zobacz też :_________________
Katalog Stron - Dodaj stronę ZA DARMO
Ceny akcji
Sro Lut 17, 2021 19:02 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ReklamaSro Lut 17, 2021 19:02
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum Manager Skoków Narciarskich Strona Główna » Zgłoszenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Manager Skoków Narciarskich  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online